phone +905345107156
email belarusdilkursu@gmail.com

Belarus Üniversiteleri


 Belarus devlet Üniversitesi Özdemir eğitim danışmanlığı BGTU rusça kursu özdemir eğitim danışmanlığı logosu Belarus devlet ekonomi Üniversitesi Özdemir eğitim danışmanlığı BGPU Özdemir eğitim danışmanlığı belarus devlet teknoloji üniversitesi  Özdemir eğitim danışmanlığı BNTU Özdemir eğitim danışmanlığı MİTSO Özdemir eğitim danışmanlığı BGMU Özdemir eğitim danışmanlığı BGUFK Özdemir eğitim danışmanlığı BGUIR  Özdemir eğitim danışmanlığı BGUKI  Özdemir eğitim danışmanlığı

   11 Milyonluk nüfusa sahip olan Belarus'ta toplam Üniversite ve dengi okul sayısı 54'tür. Bunlardan 32'si Belarus'un başkenti Minsk'te yer almaktadır. 11 milyonluk bir ülke için 54 Üniversite ve dengi yüksek öğretim kurumu oldukça ciddi bir rakamdır. Peki bunun sebebi nedir?  

    

     1922 Yılından 1991 yılına kadar Belarus'un da içinde bulunmuş olduğu, bizim deyişimizle Sovyet sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB)  Rusların deyişiyle Soyuz Sovetskih Sotsialisticheskikh Respublik (CCCP)'ın başında olan yöneticiler ülkelere görev dağılımı yaparak  tek bir branşa ağırlık vermelerinin birliğin kalkınması açısından daha yararlı olacağı konusunda karar vermişler. Örneğin Rusya metal sanayi üzerine, Macaristan konserve fabrikaları, Ukrayna tarım ve hayvancılık, Azerbaycan petrol ve elektrik santralleri gibi. Bu görev dağılımına göre Belarusun  SSCB'deki önceliği eğitim ve eğitmen (pilot, KGB, doktor, öğretmen) yetiştirmek olmuş. Tabii birliğin 1991 yılındaki dağılımından sonra şu an itibari ile 11 milyon nüfusa 54 Üniversite ve dengi okul kalmış. Üniversitelerin sayısının çokluğu da ülkedeki eğitim düzeyindeki rekabeti biraz daha üst düzeye çıkartmasında büyük rolü var. 

     

 Bizim önceliğimiz Belarus'ta bulunan bu Üniversiteler arasında en iyi eğitimi en ekonomik şekilde veren Üniversite ile sizleri buluşturmaktır.  Kurs düzenlediğimiz Üniversitelerde eğitim veren eğitmenler Üniversitelerimizde en az 5 ile 10 yıl arasında Rusça branşında deneyime sahip olmaları ÖZDEMİR T&E olarak öncelikli şartımızdır. Kurs bitimi sonunda kursa katıldığınız Üniversite tarafından size kurs diploması verilmektedir.
 

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

belarus devlet teknoloji Üniversitesi rusça kursu 

Minsk Devlet Dil Üniversitesi 
 
BGTU rusça kursu özdemir eğitim danışmanlığı           

Minsk Rusça Kursu
Belarus'ta Rusça Eğitimi İçin Doğru Adres
Minsk Rusça Kursu Üniversitelerimiz
Alakalı kelimeler: 
belarus üniversiteleri, belarus rusça kursu,minsk rusça kursu,belarus,minsk,rusça,  kurs,  belarus eğitim, belarus dil kursu, belarus rusça eğitimi, minsk dil kursu, belarusta yaşam, belarus üniversitede eğitim, , belarus rusça kursu,minsk kiralık ev,minsk üniversiteleri, yurtdışı eğitim, belarus danışmanlık hizmetleri.